

"Стайки" стадионида бўлиб ўтган мазкур баҳсда ўзбекистонликлар маҳаллий "Динамо БФСО" клубига қарши ўйнаб, 7:1 ҳисобидаги йирик ғалабани қўлга киритишди.
Муросасиз ва голларга бой ўтган учрашув давомида "Андижон" вакиллари тўлиқ устунликни намойиш этишди. Киритилган голларга Пўлатхўжа Холдорхонов ҳамда Александр Андроникашвили иккитадан (дубль) муаллифлик қилган бўлса, Дониёр Абдуманнопов, Ислом Тўхтахўжаев ва захирадан ўйинга қўшилган Шоҳжаҳон Ёрқинбоев биттадан рақиб дарвозасини ишғол этишди.
Мазкур баҳсда "Андижон" жамоаси майдонга қуйидаги таркибда ҳаракат қилди:
Асосий таркиб: Артём Потапов, Одил Абдумажидов, Абдураҳмон Комилов, Ислом Тўхтахўжаев, Усмонали Исмоналиев, Александр Андроникашвили, Ҳумоюнмирзо Иминов, Дамир Темиров, Дониёр Абдуманнопов, Азизбек Турғунбоев, Пўлатхўжа Холдорхонов
Захирадан майдонга тушган футболчилар:
Абдулвоҳид Ғуломов, Неманья Чаласан, Муҳаммадкарим Тоиров, Драган Черан, Хамидулло Каримов, Шоҳжаҳон Ёрқинбоев, Бекзод Сулаймонов, Имеда Ашортия, Мартин Боаке.








