Эрон, Корея ва Япония пешқадам, Ўзбекистон мундиал сари навбатдаги қадамни ташлади. Гуруҳлардаги ҳолат Янгиликлар
Эрон, Корея ва Япония пешқадам, Ўзбекистон мундиал сари навбатдаги қадамни ташлади. Гуруҳлардаги ҳолат
Кеча Осиё қитъасида ЖЧ-2026 3-саралаш босқичи 6-тур учрашувлари бўлиб ўтди.
Кечаги ўйинларда қуйидаги натижалар қайд этилди.
"А" гуруҳидаги натижалар.
"Б" гуруҳида қайд этилган натижалар.
"С" гуруҳида қайд этилган натижалар.
"А" гуруҳида Эрон 16 очко билан яққол пешқадам, Ўзбекистон эса кечаги ғалабадан кейин очколари сонини 13тага етказиб олди ва мундиал сари навбатдаги қадамни ташлади. БАА кеча Қатарни 5:0 ҳисобида таслим этган улардан 3 очкога илгарилаб кетди. Қўшниларимиз Қирғиз Республикаси эса кеча Эрон билан дурангни сақлаб қола олмади ва очколари учталигича қолди.
"Б" гуруҳида Корея Республикаси 14 очко билан пешқадам бўлиб турибди. Ироқда 11 очко, тобора ўйини кучайиб бораётган Иордания эса 9 очкога эга. Бу гуруҳда Кувайт ва Фаластин ҳали ютмади.
"С" гуруҳида Япония ҳаммаси деярли ҳал қилиб қўйди десак бўлади. Қолган 5 жамоа эса ҳақиқий "жанг" олиб боришмоқда. Австралия 7, қолган 4 термада эса 6 очкодан мавжуд. Ҳақиқий "ўлим гуруҳи".
ЖЧ-2026 3-саралаш босқичи Осиё минтақасида 6-турдан кейин тўпурарлар пойгасида Алмоез Али (Қатар) ва Язан Ал Наймат (Иордания) бештадан гол билан пешқадамлик қилишмоқда.  Голли паслар борасида эса Юня Ито (Япония) яққол пешқадам, "Реймс" вингери 5та ассист қайд этган.