Rustam Ashurmatov: "Navbahor" bilan OCHL yo'llanmasini qo'lga kiritishga harakat qilamiz" Yangiliklar
Rustam Ashurmatov: "Navbahor" bilan OCHL yo'llanmasini qo'lga kiritishga harakat qilamiz"
Xabaringiz bor, bir necha daqiqa oldin mamlakatimizning mahoratli himoyachilaridan biri bo'lgan Rustam Ashurmatov "Navbahor" bilan shartnoma imzoladi.
SHundan so'ng, futbolchi “Navbahor” PFK matbuot xizmati uchun maxsus intervyu berdi.
- Rustam, avvalo “Navbahor”ga xush kelibsiz!
- Rahmat! Fursatdan foydalanib, o'z tarixi va nomiga ega klub tarkibiga qo'shilganimdan xursand ekanligimni izhor etmoqchiman.
- Sizni jamoaga kim taklif qildi?
- Klub rahbariyati va jamoa bosh murabbiyi Samvel Vyacheslavovich Babayan taklif qilishdi. O'z navbatida shuni takidlamoqchimanki, so'nggi 3 mavsumni xorijda, yanayam aniqrog'i, Janubiy Koreya chempionatida o'tkazganligim bois, yaqinlarimni judayam sog'indim hamda faoliyatimni o'z yurtimizda davom ettirishga ahd qildim. Bundan xabar topgan Superliganing ko'plab klublari menga taklif bilan chiqishdi. Ammo yangi mavsumda “Navbahor” o'z oldiga yuksak maqsadlar qo'yganligi, yani, Osiyo CHempionlar Ligasi (OCHL) yo'llanmasini qo'lga kiritishni niyat qilganligi, qolaversa, jamoani mamlakatimizning taniqli mutaxassislaridan biri, O'zbekiston milliy terma jamoasida birga faoliyat yuritgan mutaxassis Samvel Vyacheslavovich boshqarayotganligi, bundan tashqari, jamoadagi ko'plab futbolchilar bilan “Bunyodkor” klubi va O'zbekiston milliy terma jamoasida birga to'p tepganligim, shuningdek, Namangan uyim Qo'qonga yaqin bo'lganligi bois, yangi mavsumda “Navbahor”da o'ynashga qaror qildim.
Yana shuni ham takidlamoqchimanki, klub bilan shartnoma imzolash arafasida Namangan viloyati hokimi SHavkat SHokirjanovich Abdurazzoqov, shuningdek, “Navbahor” PFK prezidenti Otabek aka Samatov bilan suhbatlashib, shunga amin bo'ldimki, ular futbolni teran tushunadigan, haqiqiy futbol fidoyilari, jonkuyarlari ekan. SHunday fidoyi rahbarlar boshqaruvidagi klub bilan yangi mavsumda Xudo xohlasa, o'z oldimizga qo'yilgan maqsadga erishamiz, degan umiddaman.
Fursati kelganida shuni ham aytish lozimki, namanganliklar taklifiga rozilik berishdan oldin oila azolarim, shuningdek, “Navbahor”da 2 yil davomida (2014-2015 yillarda) bosh murabbiy sifatida faoliyat yuritgan tog'am Baxtiyor Ashurmatov bilan maslahatlashdim. Ular mening qarorimni qo'llab-quvvatlashdi. Xudo xohlasa, yangi mavsumda “Navbahor”ning muvaffaqiyatlariga munosib hissamni qo'shish niyatidaman.
- Futbolchi bo'lishingizda tog'angiz Baxtiyor Ashurmatovning ham munosib hissasi bo'lsa kerak?
- Albatta! Aynan tog'amga havas qilib, shu kasbni tanlaganman, shuningdek, himoyachi bo'lganman. Tog'am futbolchi bo'lmaganida, taqdirim boshqacha kechishi ham mumkin edi. SHu bois, hozirgacha tog'amdan maslahat olib turaman.
- Muxlislarga tilaklaringiz...
- Albatta, “Navbahor” ishqibozlarining tarifi barchaga malum. Mazkur jamoani tanlashimda ushbu omil ham ahamiyat kasb etdi. Muxlislardan jamoamizni doimo qo'llab-quvvatlab turishlarini so'rayman. Biz ham ularning ishonchlarini oqlab, azaliy orzularini ro'yobga chiqarish, yani, OCHL yo'llanmasini qo'lga kiritishga harakat qilamiz. Baxtimizga ishqibozlar doimo sog'-salomat bo'lishsin.