"Нефтчи"нинг бугунги машғулотидан репортаж + Сирожиддин Қўзиев ва Шерзод Каримов билан интервью Янгиликлар
"Нефтчи"нинг бугунги машғулотидан репортаж + Сирожиддин Қўзиев ва Шерзод Каримов билан интервью
Виталий Левченко бошчилигидаги "Нефтчи" жамоаси иккинчи даврага ҳозирликни Тошкент шаҳрида олиб бормоқда.
Кечадан эътиборан машғулотларга киришган жамоа аъзолари пойтахтимизда жойлашган "Бунёдкор" академияси майдонида шуғулланмоқда. Машғулотларда футболчилар жисмоний жиҳатдан тикланиш машқларини олиб боришди.
Виталий Левченкога бевосита яқиндан Владимир Ежуров, Анвар Норқулов кўмаклашяпти. Дарвозабонлар билан эса Фарруҳ Бердиев шуғулланмоқда, дея оламиз. Жисмоний тайёргарлик бўйича мураббий Милан Чирич 10 июль куни клуб ихтиёрига етиб келади. Жамоани айни пайтга қадар Марко Шарич расман тарк этган. Шаҳзод Убайдуллаев ва Аброр Исмоилов маълум бир сабабларга кўра клуб билан бирга эмас. Бу ҳақида батафсил яна хабар берамиз.
Championat.asia мухбири Абдулазиз Искандаров бугун бўлиб ўтган машғулотлар аввалида биринчи даврада "Нефтчи" тўпурари бўлган Сирожиддин Қўзиев ҳамда Шерзод Каримовнинг фикрларини тинглади.
"Биринчи даврани кўнгилдагидек ўтказа олмадик. Буни турнир жадвали ҳам айтиб турибди. Худо хоҳласа вазиятни ўнглашимизга ишонаман. Мухлисларни хурсанд қилишга ҳаракат қиламиз. Ҳозирда янги мураббий қўл остида тайёргарлик кўряпмиз. Ортда қолган ўйинларда ҳужумчиларимиз ҳам борларини беришди. Лекин омад келмади. Голларим билан жамоамга фойдам тегса хурсанд бўламан. Муҳими жамоа ғалабаси. Виталий Левченко билан энди иккинчи кун ишлашимиз. Олдинда расмий ўйинларга қадар вақт бор. Машғулотларда астойдил ишлаймиз",- дейди Сирожиддин Қўзиев.
"Барибир жароҳат ва йўқотишлар ўз сўзини айтди. Ютадиган ўйинларда мағлубиятга учрадик. Кетма-кет очко йўқотишлардан сўнг жамоани ўзига келиши қийин бўлди. Ўйлайманки, олдиндаги баҳсларда хатоларни такрорламаймиз. Айни пайтда раҳбарият, мураббийлар штаби ўзгарди. Фарғона футболини юқорига кўтаришимиз керак.
Кам ўйин амалиёти берилганидан хафа эмасман. Сабр қилиб чидадим. Ўз имкониятимни кутдим. Танаффусда ўз устимда ишлаб иккинчи даврада яхши ўйинларимни кўрсатаман, деб ўйлайман. Тез кунларда майдонда кўриниш бериб қоламан",- дейди Шерзод Каримов.