Pshemislav Banashak: “Paxtakor” mamlakatdagi eng katta jamoa” Yangiliklar
Pshemislav Banashak: “Paxtakor” mamlakatdagi eng katta jamoa”
Polshalik 25 yoshli hujumchi Pshemislav Banashak "Paxtakor" bilan bir yarim yillik shartnomaga imzo chekkandi.
Pshemislav Banashak kecha "Paxtakor"ning mashg'ulotlarida ishtirok etdi. Championat.asia esa futbolchining yangi jamoadagi birinchi taassurotlari bilan qiziqdi.
⁃ “Paxtakor”dagi birinchi mashg'ulot qanday o'tdi? Umuman, jamoadagi atmosfera qanday?
⁃ Juda ajoyib. O'yinchilar menga do'stona munosabatda bo'lishdi. Jamoadagi birinchi kun menga yoqdi.
⁃ So'nggi mavsumdagi statistikangizga etibor qaratsak, samaradordik havas qilgudek emas. Bunga fikringiz qanday?
⁃ Men qo'pincha 90 daqiqa o'ynamas edim. Ko'pincha zaxiradan, o'yinning so'nggi yigirma daqiqasida maydonga tushardim. Oxirgi mavsumda esa asosiy tarkibda menga imkoniyat berishdi va gollar kirita boshladim. Misol uchun, oxirgi uch o'yinda ikkita gol urdim.
⁃ Nega aynan “Paxtakor”ni tanladingiz? Boshqa takliflar ham bormidi?
⁃ Ha, menda bir necha takliflar bor edi. Polshaning birinchi ligasidan, Qozog'istonning “Atirau” klubidan takliflar mavjud edi. Ammo men “Paxtakor”ni tanlashga qaror qildi. Sababi, bu klub mamlakatdagi eng katta jamoa. Murabbiy ham meni jamoada ko'rishni istadi. Klubdagi hamma meni jamoaga kelishimni istadi. Bu esa yoqimli edi. SHu bilan birga, “Paxtakor”da o'ynash kelajakda menining faoliyatim uchun yaxshigina foyda bo'ladi.