Lima Kruz: "Nasaf"ni tark etishim? SHartnomam bor ekan jamoaga oxirigacha yordam beraman" Yangiliklar
Lima Kruz: "Nasaf"ni tark etishim? SHartnomam bor ekan jamoaga oxirigacha yordam beraman"
Teglar :  NasafLima Kruz
Bir necha kun oldin saytimizda "Nasaf"ning braziliyalik hujumchisi Lima Kruzning yozgi transferlar vaqtida jamoani tark etishi haqida xabar bergan edik.
Mazkur vaziyatga yanada aniqlik kiritish maqsadida Limaning o'zi bilan bog'landik.
"Nasaf"ning legioner hujumchisi ham jamoani tark etadi
- OAVlarda chiqqan xabarlarga munosabatingizni bildirsangiz?
- Bilmadim. Bu menga bog'liq emas. CHunki "Nasaf" bilan shartnomam bor. SHunday ekan qo'limdan kelgancha hamma ishni qilaman, jamoaga yordam beraman.
- Bu yilgi mavsum "Nasaf" uchun muvaffaqiyatsiz boshlandi. Jamoa so'nggi o'yinlardan so'ng yana raqobatga kirishdimi?
- Mavsum odatdagidek boshlanmadi, deya olaman. Bunday holat har bir jamoada bo'ldi. Nafaqat biz balki qolganlar ham sovrinli o'rinlarga kurashadi. Maqsadimiz yo'lida ishlashda davom etamiz.
- O'tgan yili O'zbekiston kubogi finalida "Navbahor"ga urgan golingiz eng muhimimi? Bu yil nima etishmayapti?
- Gol ayni kerakli vaqtda urilgandi. Muxlislar, barcha xursand bo'lgan. O'shanda kubokka munosib edik.  Statistikaga kelsak, bu yil qizil kartochka nohaq berildi. Bu vaziyatni hamma ko'rgan. Raqamlar jamoamiz o'yindan o'yinga o'sayotganini ko'rsatmoqda. Biz hali yana kuchayamiz.
- Bu yil Superligada eng qiyin uchrashuv qaysi bo'ldi?
- Har bir raqibga qarshi o'yin qiyin bo'lyapti. Jamoalarga bizga qarshi ikki hissa kuch bilan o'ynamoqda. Oson bo'layotgani yo'q.