Хави: "Тенг ўйин бўлди" Янгиликлар
Хави: "Тенг ўйин бўлди"
"Барселона" бош мураббийи Хави "Реал"га қарши ўйинга баҳосини берди.
"Энг аввало шуни айтишим керакки, ўйин тенг курашлар остида кечди. Унда футболдаги барчаси бўлди: баъзида биз тўп билан бўлдик, баъзида шошилдик, аслида жисмонан бундай кучли жамоа билан шошилиб ўйнаш ярамайди. Улар жисмоний жиҳатдан бутун дунёда энг зўрлари.
Бугун биз ундай ўйин кўрсата олмадик, шу сабабли ўйинни яхши ёки ёмон деб бўлмайди. Жамоа охиригача курашганидан мамнунман. Бу класико ва буни нормал ҳолат деб ҳисоблайман. Аслида ўртоқлик ўйинларида бундай курашувчанликни деярли кўрмаймиз.
Яхши натижа учун курашдик, аммо бу бизнинг яхши ўйин кўрсатганимизни англатмайди. "Реал" таркибидаги сифатли футболчилар бизникидан кўпроқ. Бу борада уларда имконият тенг эмас. "Реал"нинг таркиби жуда мукаммал. Жамоанинг курашганидан мамнунман. Аммо ҳали ишлашимиз керак бўлган ишлар кўп", - деди "Барселона" устози.