Бу даҳшат! АПЛ ҳаками гиёҳванд бўлиши мумкин Янгиликлар
Бу даҳшат! АПЛ ҳаками гиёҳванд бўлиши мумкин
АПЛда фаолият олиб борувчи ҳакамлардан бири Дэвид Кут гиёҳванд моддалар базмини ўтказмоқчи бўлган.
42 ёшли маҳаллий ҳакам Англия Лига Кубоги доирасида "Тоттенхэм" - "Манчестер Сити" (2:1) баҳсида захира ҳаками сифатида ишлаган.
"The Sun" хабарига кўра, 31 октябрь куни соат 19:38да, яъни, баҳси стартига 37 дақиқа қолганида Travelodge тизими орқали меҳмонхона буюртма қилган ва 20:04да, яъни, баҳси стартига 11 дақиқа қолганида бу ҳақда дўстига маълум қилган. Баҳс танаффусида эса: "Тайёрланяпсан деган умиддаман", деб хабар ёзган.
Ўйинни телевизор орқали томоша қилиб борган ҳакамнинг дўсти эса шундай дейди: "Ўйин кунида у менга жуда кўп марта баҳс якунланганидан кейин базм ўтказишни истаётганини ёзди. Ўйин бошланишига 11 дақиқа қолганида билдиришномани менга ҳам жўнатди. Танаффусда ҳам буни ёзгани мен учун кутилмаган ҳолат бўлди. У ўйинга эмас, эътиборини гиёҳванд модда базмига қаратганди. У билан кўришгим келмади ва бормаслигимни айтиб қўйдим. У бундан ғазаб отига минди ва меҳмонхона брони компенсацияси учун 74 фунт тўлашим кераклигини талаб қилди".
Қайд этиш керак, Кут 27 октябрь куни "Вест Хэм" - "Манчестер Юнайтед" ўйинида ҳам ишлаган ва сўнгги дақиқада манкунианликлар дарвозасига пенальти белгилаганди. Бу эса кейинчалик расмий равишда хато бўлганлиги тан олинди.