"C" ва "D" гуруҳи баҳслари Тошкентдаги "Юнусобод" спорт мажмуасида ўтмоқда.
Голлар:
Шаҳрам Фахриддинов 3' 13', Хайрулло Солиҳов 8'; Нодир Исроилов 23' (авт) — Алиакбар Байбурин 22'; Жавоҳир Махаматжонов 40'
ОКМКга қарши беллашувдан кейин ДҲЛ жамоаси бош мураббийи Жамшид Мажидов таассуротлари билан ўртоқлашди:
"Бугунги рақибимиз жуда кучли эди. Катта тажриба, бой тарихга эга клуб: Ўзбекистоннинг кўп карра чемпиони, Кубок соҳиби бўлган. Айни пайтда ҳам таркибида маҳоратли ўйинчилар кўплиги ўйин тақдирини ҳал этди, деб ўйлайман. Бизда эса таркибимиз асосан ёш ўйинчилардан ташкил топган. Футболчилик фаолиятини тугатган фахрийлар билан уларни уйғунлаштирган ҳолда, маҳоратларини оширишга ҳаракат қилаяпмиз. Шундай бўлса-да, бугун муносиб қаршилик кўрсатдик, деб ўйлайман. Бизни Ўзбекистон кубоги-2025 мусобақасига таклиф этганликлари учун мутасаддиларга ташаккур айтмоқчиман. Мақсадимиз эса гуруҳ босқичидан чиқиш. Бу йўлда бор куч ва маҳоратимизни ишга соламиз".
DHL'га қарши беллашувдан кейин ОКМК жамоаси бош мураббийи Александр Петров таассуротлари билан ўртоқлашди:
"Биринчи ўйин ҳамиша қийин кечади. Қолаверса охирги расмий учрашувимизга ҳам анча вақт бўлганди. Кубок баҳсларида эса яхши биласиз, ҳар қандай жамоа кутилмаган натижаларни қайд этиши мумкин. Бугунги ўйинда гарчи мақсадимизга эришсак-да, хатоларимиз ҳам етарли бўлди. Кейинги баҳсларда уларни бартараф этишга ҳаракат қиламиз".