Oleg Zoteev Nasafga qarshi o'yin, ilk goli va bo'lajak derbi haqida fikr bildirdi Yangiliklar
Oleg Zoteev Nasafga qarshi o'yin, ilk goli va bo'lajak derbi haqida fikr bildirdi
Teglar :  AndijonOleg Zoteev
Andijon etakchisi va sardori Zoteev Nasafga qarshi o'yin, ilk goli va Navbahor bilan bo'ladigan bo'lajak bellashuv borasida Andijon matbuot xizmatiga fikrlarini aytib o'tdi.
«O'z maydonimizdagi birinchi o'yindan taassurotlar alo darajada. Ochilish o'yinida katta bayram bo'ldi. Juda qiyin uchrashuv kechdi. Menimcha, ishqibozlarga yoqadigan yoqimli o'yin bo'lib o'tdi. Bunday qo'llab-quvvatlov bilan faqat g'alabaga erishish kerak. Har qanday holatda ham muxlislarimiz biz bilan birga. Ajoyib atmosferada to'p surish boshqacha.
Albatta, birinchi golimni uraman deb kutmagandim. Har doim yaxshi va sifatli o'yin ko'rsatish va jamoamiz g'alabasiga hissa qo'shish maqsadini oldimga qo'yaman.
«Nasaf»ga qarshi yaxshi tayyorgarlik ko'rgandik. Ishonamanki, o'yindan-o'yinga «Andijon» kuchayib boradi va biz qo'shishimiz kerak. Bu yil jamoamiz o'z oldiga qo'ygan maqsadlariga erishish uchun kurashadi. Vaqt hamda sabr kerak. Biz esa oxirigacha harakat qilamiz.
Dastlabki turlarda hamma jamoa deyarli bir xil holatda bo'ladi. Ko'proq ishlashimiz kerak. O'ylaymanki, «Andijon»ga bitta g'alaba etishmayapti. Bitta g'alabaga erishsak, o'yin ham yanada «ochilib» ketadi.
Hamma muxlislarni Namanganda qiziqarli o'yin kutyapti. Vodiy derbisiga qiziqish katta. Oddiy o'yinlar qolmagan. Raqibni yaxshi o'rganib, tahlil qilamiz va jiddiy tayyorgarlik ko'ramiz. Muxlislarimizni xursand qilishga harakat qilamiz», — deydi Oleg Zoteev.