Faraz qiling Ispaniya, Germaniya, Italiya, Angilya terma jamolari bilan oʻynasak. 90 minit himoyada yaxshi oʻynashimiz, hujumchilarimizam himoyada yordam berishini quloqlariga quyib maydonga chiqarsak, natijani qanday taxlil qilasiz? Kamroq goʻl oʻtkazib sharmandali natijadan max qutilib qolish. Kechirasiz bu fudbolmas, boʻks qopi.
Bordiyu hujumlar qilib, driblinglar qilib, yoyilib jamoaviy oʻyinlar qilib olinga - ortga, oʻnga-chapga hullas ham hujum qilaylik ham raqibni koʻp kuch rarflashiga majbur qilaylik degan prinspda oʻynayversak. Goʻllar ursak oʻyinchilar ( Hujumchilar, yarimhimoyachilar ) iqtirorlari ochilib koʻproq oʻyinchilar TOP chempionat va jamoalarga borib qoʻshiladi. Himoyadayam yegʻilib olib himoyachi va darvozabonga halaqit qilish oʻrniga qarshi hujumlarda yoki shunga oʻxshash vaziyatlarda himoyachilarimiz ham birga-bir vaziyatlarda raqiblarni bombardirchilarini yeb qoʻyishsa ana oʻziga boʻgan ishonch, ana jamoa bir biriga boʻlgan ichonch va tushinib oʻynash. Ana Top jamolar nazariga tushish.
SHAXSAN MAN KIM SHUNDAY USLUBDOʻ OʻYNASA SHUNGA BALET QILAMAN. ASIMNI, SOGʻLIGIMNI AFTOBUSGA QOʻYISHNI ISTAMIMAN.
Hozirgi Murabbiyimizi Mirjalol Qosimovni Oʻz ekiston MTJ siga oʻxshatyapman. Oʻz pazitsyasiga ega jamoa qurishga urinyapti, Lekin umid qilamanki Qosimov boshiga tushgan qiyinchilik va karrupsiya bugun Kapadzega tushmaydi.
Yana bir gap man Hayrulla Hamidov akamizni sharxlarini juda yaxshi koʻrib kuzataman. Ijodizga omad akam. Doyim ochiq fikrlayvirin, sohta fikr va maqtovlardan zerikib ketganmiz biz. Hammaga omad