ЖЧ саралаши. БАА 90+8 дақиқадаги гол эвазига КХДРни мағлуб этди News
ЖЧ саралаши. БАА 90+8 дақиқадаги гол эвазига КХДРни мағлуб этди
ЖЧ-2026 3-саралаш босқичи доирасидаги КХДР — БАА ўйини бўлиб ўтди.
Ўйин арабларнинг 90+8 дақиқада гол эвазига ғалабаси билан якунланди. 2 тур қолганда Ўзбекистон ва БАА ўртасидаги фарқ 4 очкони ташкил этмоқда, икки жамоа 5 июнь куни ўзаро тўқнаш келади.
КХДР — БАА 1:2
Голлар: Ким Ю Сонг (43) — Фабио Лима (5), Султон Одил (90+8).
КХДР: Канг Жу Хёк, Рим Кум Чол, Жонг Хви Нам, Ри Ил Сонг, Пак Кванг Хун, Чой Рйонг Ил, Ра Мйонг Сонг, Ким Ю Сонг, Канг Кук Чол, Ким Сонг Хйе, Пак Чунг Сонг
Захира: Ким Жин Хёк, Жанг Кук Чол, Кйе Там, Ким Кук Жин, Чой Кук, Рянг Кванг Мйонг, Хонг Кил Рйонг, Ю Кванг Жун, Хан Чунг Гук, Жонг Кум Сонг
БАА: Холид Ейса, Лукас Пимента, Кума Куадио, Маркус Винисиус, Абдалла Рамадан Бехеет, Хариб Абдалла Алмушаррх, Фабио Де Лима, Каио Фернандес, Яҳё Нодир, Жонатан Сантос, Луан Перейра
Захира: Али Хасиф Алхусани, Иссам Файз, Бруно Де Оливейра, Тахнун Хамдан, Кайо Канедо Корреа, Халифа Мубарак Алхаммади, Муҳаммад Омар Алаттас, Маккензи Жеймс Хант, Холид Ибраҳим Алдханхани, Яҳё Али Алгассани, Ҳамад Абдулла Алмеқбаали, Султон Одил Аламири