Жамшид Саидов: "Ёш болалардек ўйнадик, рақиб бизни янчиб ташлади" Янгиликлар
Жамшид Саидов: "Ёш болалардек ўйнадик, рақиб бизни янчиб ташлади"
Суперлиганинг 25-тури доирасида "Навбаҳор"дан учралган мағлубиятдан кейин "Қизилқум" бош мураббийи Жамшид Саидов матбуот анжуманида қатнашди.
- Ўйин ҳақида бирор нима дейиш қийин. Қўпол қилиб айтганда, биз ёш болалардек футбол ўйнадик, рақиблар эса бизни янчиб ташлашди. Рақибга барча жабҳаларда мағлуб бўлдик.
- Жамолиддин Убайдуллаевнинг бугунги ўйини ҳақида нима дея оласиз? Бизнингча, у бугунги ўйинда жуда кўп хато қилди.
- Фақатгина Жамолиддин эмас, барча ҳимоячилар жуда ёмон ўйнашди. Ҳеч кимни ажратиб кўрсата олмайман. Жамоа ютқазди, барча ютқазди. Ҳеч кимни айбламоқчи эмасман. Марказда, ҳимояда кўплаб хатолар қилдик, ҳужумдаги ишларимиз ўхшамади.
- Жамоанининг 2024 йилги мавсумдаги иштирокидан қониқдингизми?
- Умуман олганда ҳали яна бир тур бор. Олдиндан бирор нима дея олмайман. Ҳозирча гапириш қийин. Ўзингиз кўриб турибсиз, ҳис қиляпсиз. Яна бир туримиз бор, охиригача курашамиз, ҳаракат қиламиз. Кўрамиз...
- Бугун Илҳом Ваҳобовни умуман кўрмадик.
- Унинг оилавий муаммолари бор эди. Шу сабабли у бугун кўринмади.
- Захирадан тушган футболчилар Сиз ўйлагандек ўйин кўрсата олишдими?
- Ўйинимиз яхшиланишига умид қилган ҳолда ўйинни ўзгартиришга ҳаракат қилдик. Бошқа схемага ўтдик, аввалига гол уриб олгандик. Кейин қатор хатоларга йўл қўйдик. Ҳимоячилар жуда ёмон ўйнашди.
- Янги мавсумда ҳам жамоада қоладиган бўлсангиз, кимларни олиб қолиш ва кетказиб юборишни ўйлаб кўрдингизми?
- Буни вақт кўрсатади. Ҳозирча нимадир дея олмайман. Мавсумни якунлаганимиздан кейин барчаси кўрина бошлайди. Шартномам йил охиригача, агар узайтириладиган бўлса, бу масала кўриб чиқилади.